Чорногорія


За романтично-екзотичною назвою Монтенегро ховається знайома слов'янська душа - Чорногорія. Маленька і доброзичлива, ця країна користується незмінною популярністю в першу чергу серед шанувальників екологічного відпочинку, що цінують відпочинок наодинці з природою. Така поїздка добре підійде сім'ям з дітьми. Затишна Чорногорія - якісний пляжний відпочинок на Адріатиці, православні монастирі та середньовічні пам'ятки, озера і національні парки, чарівна столиця Подгоріца і курортна Будва.
Особливості кухні
Знайомство з традиційною кухнею Монтенегро варто почати з найпростіших сімейних харчевнях. Вони знаходяться в нетуристичних місцях, в стороні від пляжу. Господарі, як правило, готують самі і подають кращу в окрузі «чорбу» (юшку з декількох видів риби) і «мешано месо» (м'ясне асорті). Чорногорські вина, хоч і мало відомі на міжнародних ринках, цілком заслуговують на увагу. Візитна картка місцевого виноробства - терпкий чорногорський «Вранац», а також «Крстач», «Шардоне» і «Совіньон». Найякісніший міцний напій - «Крунак» (виноградна горілка).
Розваги і пам'ятки
Після візиту до Чорногорії у кожного в альбомі обов'язково з'явиться фотографія острова Св. Стефана (візитна картка країни) і монастиря Острог. Красиві види будуть і з Боко-Которської бухти, і з оглядового майданчика Котора. Інші старовинні міста Чорногорії - Будва, Герцег-Нові, Улцинь або колишня столиця Цетіньє - теж щедрі на стародавні споруди, церкви і монастирі. Обов'язково до відвідування Скадарське озеро, найбільше і чисте на Балканах, з пеліканами і рідкісною рибою каран. На невеликих острівцях комплекс монастирів 14-15 століть - багато з них діючі і раді гостям. На вершині гірського масиву Ловчен розташований Мавзолей Петра Негоша, правителя і просвітителя Чорногорії. Герцег-Нові - один з найвідоміших курортів країни, розташований біля входу в Бока-Которська затока. Місто засноване більше 1600 років тому, тому тут збереглося безліч пам'яток.